İletişim: ik (at) mimar-is.org

TROMP MİMARLIK 456 görüntülenme

nihal kayapa
Takip Et

Bu firmanın aktif ilanı bulunmamaktadır

TROMP MİMARLIK

nihal kayapa

Firma Bilgisi

  • Toplam İlan 0 İlan
  • Meslek Kategori Mimarlık
  • Mesai Saat Aralığı Hafta içi 9.00-18.30- hafta sonu yok

Hakkımızda

TROMP; Kubbeli yapılarda, duvarların üstüne kubbeyi inşa edebilmek için, duvarların üstüne örülen bir ara elemandır. Tromp sayesinde, yapı elemanları birleşir, bütünleşir ve yük bir formdan başka bir forma aktarılır. Biz mimarlığı bir değişim, dönüşüm, farklılaşma ve bütünleşme noktası olarak tanımlamaktayız.

Biz her mimari mekanı kullanıcı ile birlikte düşünürüz. Mimari ürün, kullanıcısının yaşam tarzına, taleplerine, beklentilerine uygun olmalıdır aynı zamanda ona yeni hikayeler sunmalıdır. Bunların yanı sıra değişen şartlara uyum sağlama kapasitesi bulundurmalıdır.

Bizce Mimarlık bütünsel bir aktivitedir. Bütüne etki   eden sistemin tüm parçaları, mimarlık, mühendislik, iç mimarlık peyzaj gibi,  hepsi aynı anda düşünüldüğü zaman, sürdürülebilir bir mimarlık ortaya konulabilir.

Tromp mimarlık , Nihal Kayapa tarafından 2010 yılında kurulmuştur.

Kuruluşundan itibaren, merkezinde insan ve çevre olan konut, rezidans, hastane, otel, ofis gibi farklı ölçekte projeler üretmektedir. Yaygın olan; mimarlık, iç mimarlık ve peyzaj mimarlığı gibi ayrımlara inanmıyoruz. Bizce mimarlık bütünsel bir aktivedir. Bütüne etki eden sistemin tüm parçaları aynı anda düşünüldüğü zaman sürdürülebilir bir mimarlık ortaya konulabilir. Bu sebepten Tromp Mimarlık, her zaman daha büyük yapılanmaların içinde yer alarak, farklı uzmanlık gruplarıyla birlikte çalışarak, tecrübesini ve kapasitesini genişletmektedir. İşbirlikçi çalışma anlayışı sayesinde, üstlendiği projelerin çeşitliliği ve yaratılan çözümlerin özgünlüğü sürekli olarak artmaktadır.