İletişim: ik (at) mimar-is.org

Üyelik Onayı ve Genel Şartlar

İŞ ARAYANLAR (CV) MİMAR ÜYELER İÇİN ÜYELİK ONAYI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU. LÜTFEN OKUYUN!

Mimarlar Odası Üyelerinin, üyelik başvurularının aktif olabilmesi için ik (at) mimar-is.org mail adresine, siteye üye olurken belirttikleri kullanıcı adlarını, Adı Soyadı ve Mimarlar Odası Sicil Numaralarını bildirmeleri yeterli olacaktır.
Kaydınız onayladıktan sonra bildirim maili gönderilecektir.
CV EKLEME, DÜZENLEME sonrasında YAYINLAMA ONAYI ise, hafta içi sabah Saat:09.30’da ve akşam Saat: 17.00’den sonra verilecektir.

İŞ ARAYANLAR (CV) ÖĞRENCİ ÜYELER İÇİN ÜYELİK ONAYI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU. LÜTFEN OKUYUN!

Mimarlar Odası Öğrenci Üyelerinin, üyelik başvurularının aktif olabilmesi için ik (at) mimar-is.org mail adresine, siteye üye olurken belirttikleri kullanıcı adlarını, Adı Soyadı ve Mimarlar Odası Öğrenci Sicil Numaralarını bildirmeleri yeterli olacaktır.
Kaydınız onayladıktan sonra bildirim maili gönderilecektir.
Öğrenci Üyelerin, CV EKLEME sırasında ÖZELLİKLER bölümünde bulunan STAJYER (ÖĞRENCİ) seçeneğini seçmeleri gerekmektedir.
CV EKLEME, DÜZENLEME sonrasında YAYINLAMA ONAYI ise, hafta içi sabah Saat:09.30’da ve akşam Saat: 17.00’den sonra verilecektir.
Önemli Duyuru: (Öğrenci Üyelik)
1- Mimarlar Odasına Öğrenci Üye kaydı yaptıran öğrenci üyelerin kayıt olduğu tarihte ki öğrenim gördüğü sınıfına göre (1-2-3-4 sınıf) 4. Sınıf öğrenim süresi sonunda Öğrenci üyelikler İş / Eleman arayanlar web sitemizde geçerliliğini yitirir.
Örnek: 2010 yılında 1. sınıf öğrencisi iken odaya öğrenci üyelik kaydı yapıldığında, 2013 yılı öğrenim süresi sonunda www.mimar-is.org web sitemizde üyelik oluşturamaz, var olan web sitesi üyeliği kaldırılır.
2- Mezun olup yüksek lisans yapıyorsanız Mimarlar Odası Mimar üyesi olmanız gerekmektedir.
3- Kayıt olurken ki mevcut öğrenim durumunuza devam ediyorsanız, Okulunuzdan güncel Mimarlık Öğrencisi belgesi gönderebilirseniz üyeliğiniz onaylanabilir. (Gönderilen belgenin Okulun idari işleri tarafından doğrulanması gerekecektir.)

FİRMALAR (İŞVEREN) İÇİN ÜYELİK ONAYI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU. LÜTFEN OKUYUN!

Firmalar üye olduktan sonra, Üyeliklerinin onaylanması için, Faaliyet belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, vergi levhası v.b. gibi evraklardan birini siteye üye olurken belirttikleri kullanıcı adı ile birlikte ik (at) mimar-is.org adresine iletmeleri gerekmektedir.
Mimarlar Odası Üyelerinin eğer Büro Tescil belgeleri var ise, ik (at) mimar-is.org mail adresine, siteye üye olurken belirttikleri kullanıcı adı ile birlikte bildirmeleri yeterli olacaktır.
Kaydınız onayladıktan sonra bildirim maili gönderilecektir.
Evrak iletmeyen yada büro tescil belgeleri olmayan başvurular onaylanmamaktadır.
Yönetim panelinizde İŞ İLANI eklemeden önce, ekleme zorunluluğu bulunan FİRMA PROFİLİ kısmında ki bilgiler, tarafımıza gönderdiğiniz belgeler ile eşleşmek zorundadır.
Bilgileri, gönderdikleri belgeler ile eşleşmeyen firmaların, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, site de bulunan üyeliklerini durdurma ya da silme hakkına sahiptir.

Kopyalama

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi hangi amaçla olursa olsun, sitede bulunan bilgilerin kopyalanmasına izin vermez.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesi’nin içeriğinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir internet sitesinde yayınlamak veya TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin haberi olmadan link vermek kesinlikle yasaktır.

Ayrıca bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.

Sitede bulunan yazılım ve tasarımların her hakkı TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’ne aittir.

Kullanım

Bu sitenin CV bırakma bölümü sadece Mimarlar Odası Sicil Numarasına Sahip Meslektaşlarımıza açıktır. Bu Sitenin İş İlanı bırakma bölümü ise bütün Firmalara açıktır. Verilen CV ve İş ilanları en fazla 60 Gün sitede yayınlanır. Sonrasında süresi dolan CV ve İlanlar, Site yöneticisi tarafından silinebilir. Yalnızca aşağıdaki hallerde, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi sitenin kullanımını engelleyebilir, Cv ya da İlanları silebilir, yasal yollara başvurabilir:

1- Freelance ilanı, Yanlış, düzensiz, eksik, yanıltıcı bilgi ve uygun olmayan fotoğraf içeren özgeçmişin siteye kaydedilmesi halinde.
2- Özgeçmiş dışı bilgilerin; özel veya genel duyuruların, reklam amaçlı firma bilgilerinin ve üyelik satış formasyonlarının ilave edilmesi halinde.
3- Diğer bir şahıs tarafından ilan edilen bilgilerin silinmesi veya değiştirilmesi halinde.
4- İşveren firmaların iş hukukunun gereğine aykırı davrandığına yönelik, dilekçe ile resmi şikayet alınması halinde.
5- CV yada İş ilanı oluştururken sistemin örnek verdiği (izin verdiği) şeklin dışında, sürekli farklı bilgiler girilmesi halinde.
6- Sitede sistemin genelini ve diğer kullanıcıların Cv ve ilanlarını da etkileyecek şekilde yazılımsal açık aramaları yapılması, Cv ve ilanlara müdahale yapılması halinde.
7- İzinsiz olarak CV bırakan üyelerin Portfoliolarından alıntı yapılması ve kendisine aitmiş gibi gösterilmesi halinde, resmi dilekçe ile şikayet olursa (Portfolio ispatı gerekli), alıntı yapan kişinin web sitesi üyeliği durdurulur, yeni, üyelik açamaz.
8- Cinsiyet ayrımcılığı (Bay-Bayan) ile esnek ve kuralsız çalışmaların talep edildiği hallerde.
9- Firmaların bıraktıkları ilan içeriğinde gizli reklam yapması.
10- Firmaların bıraktıkları iş alhakı ve davranış şekilleri içeren ilanlar.
11- Firmaların bıraktıkları fazla mesai talebi içeren ilanlar.
12- Hakaret içerikli, mail, mesaj gönderilmesi halinde.
13- Her türlü İmza karşılığı iş talebi  içeren istekler halinde.
14- Firmaların siteye ekledikleri ilanlarındaki firma ünvanı, üyelik onay aşamasında gönderilen belgelerde bulunan, firma ünvanı ile eşleşmelidir. Eşleşmesi olmayan ilanlar yayından kaldırılır.

Siteye üyelik işlemi gerçekleştirenler, Sitede tanımlanmış olan kuralları (Kopyalama – Kullanım – Site Güvenlik Kuralları – Sorumluluklar – Gizlilik) kabul etmiş sayılır.

Site Güvenlik Kuralları

Belirtilen güvenlik kurallarına uyulmaması halinde ya da kasıtlı veya kasıtsız olarak aşağıda belirtilenlerden herhangi birini yapan kişi veya kişiler hakkında TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin her türlü kanuni hakkı saklıdır.

Kullanıcıların diğer özgeçmiş bilgilerine girme çabaları ve TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesi’nin genel güvenliğini tehdit edecek çalışmalar,
TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesi’nde kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyebilecek faaliyetler,
Virüs vasıtası ile TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesi’nin çalışmasına engel olma,
TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesi’nin genel kurallarına uygun olmayan her türlü elektronik postanın yollanması ve TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesi’nin kilitlenmesini sağlama amacıyla aynı anda oldukça fazla ticari veya kişisel elektronik postanın yollanması

Sorumluluklarımız

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesi üzerinde yer alan firma ve iş arayan bilgilerinin içeriğinden sorumlu tutulamaz.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesi’nde yer alan bilgilerle ilgili risk kullanıcılara aittir. TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesi üzerinde önceden herhangi bir haber vermeye gerek duyulmadan, istediği değişiklikleri yapma hakkı TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’ne aittir.

Özgeçmişini TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesi içinde bulunduran kullanıcı; özgeçmişinde bulunan her türlü bilginin tek sorumlusudur.

Firma İlanını TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesi içinde bulunduran Firmalar; ilanlarında bulunan her türlü bilginin tek sorumlusudur.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi bir işveren değildir; TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesi’nde yer alan özgeçmişler TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin sorumluluğu altında yer almamaktadır. İşveren firma ile kendi vasıtasıyla ilişkiye geçen özgeçmiş sahibi, bütün sorumluluğu üzerine almış olur.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesi’nin yazılımının her türlü hatadan arınmış olduğunu ve sitede herhangi bir virüs yer alıp almadığı konusunda herhangi bir sorumluluk yüklenmemektedir. Eğer bu sitede yer alan bir herhangi yazılım sebebi ile kullandığınız yazılım ve donanım unsurlarına herhangi bir zarar gelirse bu konuda bir sorumluluk yüklenmez.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesi’nde bulunan internet bağlantıları (linkler) ile ilgili her türlü risk kullanıcıya aittir.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesi ticari faliyeti olmayan, tamamen Mimar Meslektaşlarına ve Mimar arayan Firmalara ücretiz hizmet vermek için yapılandırılmış ve faaliyete geçirilmiştir.

www.mimar-is.org web Sitesine üye olanlar, Sitede ki tüm kuralları kabul etmiş sayılır.

Gizlilik

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesi, bir kariyer sitesi olarak, temel ilkesi aday gizliliğine verdiği önemdir. Amacımız, tüm kullanıcılarımız için güvenli bir site yaratmaktır.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesinde özgeçmiş formunu dolduran adayların bilgileri (iletişim numaraları, e-posta adresi vb) sadece TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar Sitesine üye olan ve üyeliği onaylanan herkes ile, sizin site üzerinde özgeçmişinizin görüntülenmesini aktif hale getirmeniz durumunda paylaşılmaktadır.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar sitesinin veritabanı, adayların özgeçmişlerinden oluşmaktadır.

Sistemimize kaydolan tüm işverenlerin, özgeçmişinizi görebilmesi için CV seçeneğinin mutlaka “Aktif” halde olduğunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Böylece özgeçmişiniz sadece TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi İş -Eleman Arayanlar sitesine üye olan kullanıcılar tarafından görüntülenebilecektir.

Sistemimize üye olan fakat arzu edilen gizlilik prensiplerine uymayan kişi veya firmaların bu prensibi zedelemelerinden dolayı TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi sorumlu tutulamaz. Bu tür bir durumla karşılaştığınız takdirde özgeçmişinizi istediğiniz zaman deaktif duruma getirebilirsiniz.

Sistemimizde Hesap kapatma işlemi yapılmamaktadır.

İletişim

TMMOB Mimarlar Odası
İstanbul Büyükkent Şubesi
Kemankeş Karamustafapaşa Mah, Kemankeş cad, No:31 Karaköy Beyoğlu İstanbul
ik (at) mimar-is.org