İletişim: ik (at) mimar-is.org

Koop Mimarlık 556 görüntülenme

Yusuf Burak Dolu
Takip Et

Bu firmanın aktif ilanı bulunmamaktadır

Koop Mimarlık

Yusuf Burak Dolu

Firma Bilgisi

  • Toplam İlan 0 İlan
  • Meslek Kategori Mimarlık
  • Mesai Saat Aralığı Hafta içi: 09:00-18:00 Hafta sonu: Yok

Hakkımızda

Kentsel tasarım, mimarlık, restorasyon, inşaat, grafik, müzecilik ve birçok başka dalda profesyonellerle ve farklı ofislerle kolektif çalışma fırsatları sağlayan KOOP 2011’de Y. Burak Dolu tarafından kuruldu. Y. Burak Dolu 2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde başladığı eğitimine 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Restorasyon Yüksek Lisans Programında ve 2008 yılında Atina Teknik Üniversitesi Mimarlık Tarihi Yüksek Lisans Programı’nda devam etti. Çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı ve son olarak Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nda (UNDP) Kıbrıs Kültürel Mirası Projesi yürütücülüğü görevinde bulundu. 2006’dan beri sürdürdüğü serbest işlerinden edindiği birikim ve kooperatif çalışma ortamı 2011 yılında KOOP’un kurulmasının altyapısını oluşturdu.
Tarihi yapı restorasyon ve dönüşümleri, müze ve sergileme tasarımı, kültür merkezleri, sosyal merkezler, konutlar, kent meydanları, ofisler, oteller, konutlar ve restoranlar gibi birçok alanda proje ve uygulama işleri her bir alanda farklı disiplinlerde ekiplerle yürütülüyor.
KOOP’un projeleri çeşitli mimarlık ödülleri aldı, Türkiye ve Dünya’da birçok sergide yer aldı ve yayında yer buldu. Y. Burak Dolu Taraklı Kent Meydanı ile Uluslararası Turgut Cansever Yapı Ödülü kazandı.

İletişim

TMMOB Mimarlar Odası
İstanbul Büyükkent Şubesi
Kemankeş Karamustafapaşa Mah, Kemankeş cad, No:31 Karaköy Beyoğlu İstanbul
ik (at) mimar-is.org